Angiolog

Home / Lekarze / Angiolog
Angiolog

Na żylaki pomoże tylko angiolog

Do angiologa należy się wybrać w przypadku chorób żył i tętnic

Mało kto słyszał zapewne o lekarzu angiologu. Można to co najwyżej skojarzyć z anginą. Tymczasem lekarz angiolog zajmuje się wszystkimi chorobami żył, tętnic i naczyń limfatycznych. Jest to lekarz, do którego należy się udać w przypadku żylaków bądź innych schorzeń związanych z żyłami. Lekarz angiolog jest naprawdę mało znany i mało kto słyszał o takiej specjalizacji. A jednak w medycynie to bardzo ważny zawód lekarski. Przy czym jest angiologia jest specjalizacją w internie i chirurgii. Bo angiolog zajmuje się również chirurgią naczyń krwionośnych. Wszelkiego rodzaju schorzenia żył i tętnic to sprawa właśnie dla angiologa. Dotyczy się to również płytek miażdżycowych czy zatorów tętniczych, a więc chorób prowadzących do naprawdę najgorszych możliwych powikłań. Nie ma do śmiechu, kiedy pomyśli się o wizycie u takiego lekarza. Trudno zresztą znaleźć prywatną wizytę, bo lekarz angiolog raczej nie prowadzi prywatnej praktyki a jedynie wykonuje swoją pracę w szpitalu czy specjalistycznej przychodni. Można nawet powiedzieć, że angiolog to bardzo rzadko robiona specjalizacja w medycynie.

Lepiej nie musieć chodzić do lekarza angiologa

Lekarz angiolog zajmuje się takimi schorzeniami, że lepiej nie musieć do niego chodzić wcale. Lepiej stosować profilaktykę, jaką jest ruch fizyczny i odpowiednia dieta żywieniowa. Tylko w ten sposób można się uchronić przed regularnym odwiedzaniem angiologa. Jeśli mamy jakieś problemy z funkcjonowaniem układu krwionośnego to właśnie angiolog jest tym lekarzem, którego powinniśmy odwiedzić jako pierwszego. Natomiast angiolog nie zajmuje się leczeniem profilaktycznym. Angiolog pojawia się wówczas, kiedy jesteśmy już zmuszeni działać, bo nasze żyły i tętnice mają problemy z tłoczeniem krwi. Na szczęście angiolog jest zawsze tam, gdzie jest potrzebny, czyli przeważnie w szpitalach. Niestety, ale bardzo rzadko badamy te kwestie profilaktycznie. Większość pacjentów trafia do angiologa wtedy, kiedy jest już potrzebne leczenie szpitalne.

Warto przeczytać także:

Chirurg naczyniowy
Psycholog w Lublinie
Zdrowiej-Szybciej.pl to strona, na której znajdziesz wiele ciekawych i interesujących artykuł dotyczących zdrowia, wiele tematów, które na pewno przydadzą Cię w walce o zdrowie i urodę. Nasza strona to na obecną chwilę ponad 150 wpisów, których nie możesz pominąć!

Zdrowiej-szybciej.pl