Badanie Dopplera

Home / Lekarze / Badanie Dopplera
Badanie Dopplera

Badanie Dopplera potrafi uratować życie

Wykonanie badania Dopplera ratuje życie przed udarem i zawałem

Organizm ludzki funkcjonuje dzięki układowi krwionośnemu, który jest odpowiedzialny za dostarczanie do organizmu tlenu oraz składników odżywczych. Zaburzenia w funkcjonowaniu układu krwionośnego pomaga wykryć badanie Dopplerowskie. W prostych słowach badanie Dopplera można określić jako USG układu krwionośnego. Wczesne wykrycie zaburzeń w krążeniu krwi naprawdę potrafi uratować życie. Dlatego właśnie badanie Dopplera powinno się wykonać po ukończeniu trzydziestego roku życia. Tak naprawdę każdy, bez względu na wiek, może zrobić sobie badanie Dopplera. U młodych ludzi jest jednak mniejsze prawdopodobieństwo problemów z żyłami i tętnicami aniżeli u starszych ludzi. Tym czasem badanie Dopplera może wykryć zagrożenie zawałem czy udarem serca a nawet zatorowością płucną. Najlepiej jest badanie Dopplerowskie zrobić sobie prywatnie. Wówczas nie trzeba czekać w kolejce. Badanie Dopplera jest niedrogie, dlatego najlepiej jest je zrobić raz na kilka lat.

Badania Dopplera pokazują zaburzenia w krążeniu krwi

Zasadą działania, jaką charakteryzuje się badanie Dopplera jest wpuszczanie do ciała pacjenta fali ultradźwięku, która przemierza prawie cały układ krwionośny. Prawie cały, bo badanie Dopplera nie dotyczy żył i tętnic w mózgu. Jest pewna bariera, która nie przepuszcza fali dźwiękowej. Badanie dopplerowskie pokazuje, w którym miejscu krew płynie szybciej a w którym wolniej. Dla każdego człowieka w średnim wieku badanie Dopplera powinno być bardzo ważne. Z wiekiem rośnie przecież ryzyku udaru, miażdżycy czy zawału. Jeśli mamy za wysoki poziom cholesterolu to również powinniśmy takie badanie Dopplera wykonać. Lepiej to zrobić i mieć święty spokój i pewność, że nasz układ krwionośny pracuje bez żadnych zarzutów.  Nawet najdrobniejsze schorzenia tętnic i żył we wstępnej fazie z pewnością łatwo wykryje badanie Dopplera. Można je wykonać również bezpłatnie, ale trzeba mieć skierowanie od lekarza rodzinnego a następnie odczekać w kolejce na to badanie.

Warto przeczytać także:

Tabletki do ssania na gardło
Schodołazy dla osób niepełnosprawnych
Zdrowiej-Szybciej.pl to strona, na której znajdziesz wiele ciekawych i interesujących artykuł dotyczących zdrowia, wiele tematów, które na pewno przydadzą Cię w walce o zdrowie i urodę. Nasza strona to na obecną chwilę ponad 150 wpisów, których nie możesz pominąć!

Zdrowiej-szybciej.pl