Chirurg naczyniowy

Home / Lekarze / Chirurg naczyniowy
Chirurg naczyniowy

W ostrej niewydolności krążeniowej pomoże chirurg naczyniowy

Kiedy pojawiają się zatory w żyłach trzeba się ratować u chirurga naczyniowego

Specjalizacją lekarską, która zajmuje się ratunkiem dla osób z niewydolnością krążenia w żyłach jest chirurgia naczyniowa. Jak sama nazwa wskazuje chirurg naczyniowy zajmuje się przeprowadzaniem operacji na naczyniach krwionośnych. Jeśli w żyłach pojawia się zator to właśnie chirurg naczyniowy może pomóc udrażniając żyły operacyjnie. Usunięcie i zoperowanie żylaków to również zadanie dla chirurga naczyniowego. Chirurg naczyniowy bardzo często ratuje ludziom życie poprzez umożliwienie przepływu krwi w naczyniach. Ważne, żeby do takiego lekarza trafić odpowiednio wcześnie. Niestety, ale chirurg naczyniowy zazwyczaj jest tym, który ratuje ludziom życie w najcięższych przypadkach. W naszym kraju jest ciągle zbyt mała wiedza u ludzi na temat profilaktyki dotyczącej prawidłowego przepływu krwi w żyłach. Wystarczy jednak regularne badanie Dopplerowskie, żeby chirurg naczyniowy nie był w Naszym życiu potrzebny. Chociaż w praktyce każdemu może się zdarzyć jakiś zator krwi w żyłach.

Wizyta u chirurga naczyniowego to również jednodniowe zabiegi

Najprostszym i najczęstszym przypadkiem, z którym spotyka się chirurg naczyniowy są oczywiście żylaki. Jest to choroba żył polegająca na ich zwijaniu się, przez co utrudniony jest przepływ krwi. Żylaki leczy się operacyjnie. Chirurg naczyniowy wykonuje taki zabieg w ramach chirurgii jednodniowej. Nie jest to skomplikowana operacja, ale trzeba po niej odpoczywać od chodzenia. Bo żylaki pojawiają się najczęściej w kończynach dolnych. Trzeba badać się regularnie pod kątem przepływu w krwi, żeby potem nie trzeba było iść do chirurga naczyniowego. Chirurg naczyniowy to lekarz, który przyjmuje również prywatnie. Można się udać na taką operację żylaków we własnym zakresie. Wtedy jednak chirurg naczyniowy policzy sobie zapłatę, bo przecież za prywatną wizytę płaci się samemu. Każdy chirurg naczyniowy pracuje głównie w szpitalu a prywatnie jedynie dorabia. Chirurgia naczyniowa to bardzo potrzebna specjalizacja medyczna.

Warto przeczytać także:

Gabinet psychoterapii Lublin
Angiolog
Zdrowiej-Szybciej.pl to strona, na której znajdziesz wiele ciekawych i interesujących artykuł dotyczących zdrowia, wiele tematów, które na pewno przydadzą Cię w walce o zdrowie i urodę. Nasza strona to na obecną chwilę ponad 150 wpisów, których nie możesz pominąć!

Zdrowiej-szybciej.pl