DIAGNOZA AUTYZMU

Home / Inne / DIAGNOZA AUTYZMU
DIAGNOZA AUTYZMU

Wczesna diagnoza autyzmu pomaga szybciej złagodzić jego skutki

Diagnozę autyzmu może postawić pediatra

Dzieci, których rozwój jest zaburzony mogą cierpieć na autyzm. Wczesna diagnoza autyzmu może pomóc w szybszym zniwelowaniu jego skutków. Tego zaburzenia nie da się niestety wyleczyć. Prawidłowa diagnoza autyzmu może zostać postawiona już przez pediatrę. Wszystko jest kwestią obserwacji dziecka i prawidłowo przeprowadzonego wywiadu z rodzicami. Bo to właśnie rodzice jako pierwsi zauważają, że z dzieckiem coś dzieje się nie tak. Jeśli dziecko dziwnie się zachowuje, ma problemy z mówieniem i nie reaguje na wołanie swojego imienia to mogą być podstawy do niepokoju. Wtedy diagnozowanie autyzmu może być dla pediatry w miarę proste. Dla każdego pediatry diagnoza autyzmu zaczyna się właśnie od rozmowy z rodzicami. Żaden lekarz nie powinien bagatelizować objawów, które opisują mu rodzice. Jeśli lekarz karze uzbroić się rodzicom w cierpliwość to może się wiązać z tym, że diagnoza autyzmu zostanie postawiona zbyt późno. A w tym przypadku czas ma ogromne znaczenie, a im szybsza diagnoza autyzmu tym dla dziecka tylko lepiej.

Specjalistyczną diagnozę autyzmu można uzyskać w poradni

Jeśli lekarz pediatra zauważy niepokojące objawy to na pewno skieruje dziecko na dalsze rozpoznanie. Specjalistyczna diagnoza autyzmu oparta na badaniach może być postawiona w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. Najczęściej diagnoza autyzmu to po prostu obserwacja dziecka i jeszcze dokładniejszy wywiad rozpoznawczy z rodzicami. Rodzice bardzo często nie chcą dopuszczać do siebie myśli, że ich dziecko może cierpieć na takie zaburzenie. Dlatego diagnoza autyzmu często pojawia się też dzięki rodzinie dziecka. Bo czasem bywa tak, że rodzice pewnych kwestii wolą nie zauważyć. W Polsce coraz częściej diagnoza autyzmu pojawia się w szybkim tempie. Najczęściej jest to zasługa lekarza pediatry, który na bilansie kontrolnym dziecka zauważy nieprawidłowości w rozwoju. Dobre postawiona diagnoza autyzmu jest ratunkiem dla dziecka, bo rodzice mogą zacząć wprowadzać potrzebne zmiany w wychowywaniu.

Warto przeczytać także:

REHABILITACJA NIEMOWLĄT
BUTY PROFILAKTYCZNE
Zdrowiej-Szybciej.pl to strona, na której znajdziesz wiele ciekawych i interesujących artykuł dotyczących zdrowia, wiele tematów, które na pewno przydadzą Cię w walce o zdrowie i urodę. Nasza strona to na obecną chwilę ponad 150 wpisów, których nie możesz pominąć!

Zdrowiej-szybciej.pl