Kolka u dziecka

Home / Dzieci / Kolka u dziecka
Kolka u dziecka

Kolka u dziecka to bardzo mocny ból brzuszka

Rozpoznanie kolki u dziecka jest dosyć łatwe

Niemowlęta cierpią na kolkę jelitową, co jest bardzo uciążliwe dla samego dziecka jak i trudne dla rodziców. Bardzo łatwo rozpoznać czas, kiedy pojawia się kolka u dziecka. Objawy to przede wszystkim częsty płacz niemowlęcia. Zazwyczaj kolka u dziecka objawia się po spożyciu posiłku. Posiłek w przypadku niemowląt to oczywiście mleko matki albo mleko modyfikowane. Kolka u dziecka to nic innego jak wzdęcia. Należy wtedy od razu wybrać się z niemowlakiem do pediatry. Kolkę u dziecka każdy rodzic rozpoznaje bez problemu, bo płacz dziecka jest bardzo intensywny i bez żadnego powodu. Kolka u dziecka bardzo często oznacza również nieprzespane noce, bo wzdęcia bardzo często pojawiają się po wieczornym posiłku. Nie ma znaczenia czy dziecko je naturalne mleko matki czy mleko modyfikowane. Natomiast kolka u dziecka najczęściej dotyczy chłopców a zdecydowanie rzadziej dziewczynek. Łatwo jest rozpoznać kolkę u dziecka i równe łatwo jest ją wyleczyć. Kiedy kolka u dziecka się pojawia należy jak najszybciej działać, żeby ułatwić maleńkiemu dzieciątku funkcjonowanie.

Kolkę u dziecka można bardzo szybko zneutralizować

Kiedy tylko pojawi się kolka u dziecka należy szybko udać się do lekarza i zacząć działać. Lekarz przepisuje dla dziecka specjalne kropelki, które podaje się maleństwu przed posiłkiem. Kropelki odpowietrzają jelita i ułatwiają funkcjonowanie. Kolka u dziecka pojawia się w pierwszych miesiącach życia dziecka, ale może potrwać nawet kilka tygodni. Kropelki złagodzą objawy kolki u dziecka, ale nie wyeliminują jej całkowicie. Nie należy jednak leczyć dziecka na własną rękę. Chociaż kolka u dziecka to niegroźna choroba należy pokazać dziecko lekarzowi pediatrze. Żadnych chorób u dziecka nie należy leczyć samemu a jedynie w konsultacji z lekarzem. Podsumowując warto pamiętać, że kolka u dziecka to zapowietrzenie jelit a co za tym idzie wzdęcia. Dziecko bardzo cierpi, ponieważ boli je brzuszek. Zwalczenie kolki u dziecka możliwe jest tylko z pomocą lekarza. Dzieciom pomoże podawanie kropelek przed jedzeniem. Kolka u dziecka pojawia się bardzo często zwłaszcza u chłopców. Oprócz kropelek pomoże jeszcze masowanie i lekkie uciskanie brzuszka dziecka, dzięki czemu jelita również się odpowietrzają.

Warto przeczytać także:

Psycholog Legnica
Zdrowiej-Szybciej.pl to strona, na której znajdziesz wiele ciekawych i interesujących artykuł dotyczących zdrowia, wiele tematów, które na pewno przydadzą Cię w walce o zdrowie i urodę. Nasza strona to na obecną chwilę ponad 150 wpisów, których nie możesz pominąć!

Zdrowiej-szybciej.pl