Rekonstrukcja paznokci

Home / Bez kategorii / Rekonstrukcja paznokci
Rekonstrukcja paznokci

Rekonstrukcja paznokci w przypadkach choroby bądź ich złamania

Po rekonstrukcji paznokci nie widać nawet śladu ubytków i choroby

Paznokcie podatne są na różne choroby dermatologiczne oraz na zwykłe urazy mechaniczne. Paznokieć może być chory na grzybicę, ale może również zostać nadłamany czy oderwany. Wtedy z pomocą przychodzi rekonstrukcja paznokci, która umożliwia odzyskanie pięknego wyglądu paznokci. Rekonstrukcję paznokci najczęściej przeprowadza się u nóg. Stąd też wykonuje się ją w gabinecie podologicznym. Podologia to właśnie dziedzina kosmetologii, w której zakres wchodzi rekonstrukcja paznokci. W zależności od przyczyny nieestetycznego wyglądu rekonstrukcja paznokci może mieć różny przebieg. Paznokcie zajęte przez grzybice są zazwyczaj poddane rekonstrukcji paznokci przy współpracy z lekarzem dermatologiem. Jeśli nie ma przeciwskazań to pokrywa się grzybicę nową warstwą, czyli robi się wypełnienie. W większości przypadków rekonstrukcja paznokci to właśnie wypełnienie ubytków specjalną masą akrylową. Podobnie wygląda rekonstrukcja paznokci uszkodzonych w wyniku zabiegów chirurgicznych. Masę żelową bądź akrylową stosuje się również w przypadku zwykłej łamliwości i kruchości paznokci.

Po zabiegach chirurgicznych można poddać się rekonstrukcji paznokci

Pacjenci gabinetów kosmetycznych, które zajmują się podologią, to też osoby po przebytych zabiegach chirurgicznych. Co bardzo ważne rekonstrukcja paznokci może być zastosowana również w trakcie odrastania paznokcia po takim zabiegu. Najciekawsze jest to, że rekonstrukcja paznokci cieszy się największą popularnością w okresie przedwakacyjnym. Nic dziwnego, ponieważ to właśnie na wakacjach najczęściej odkrywamy stopy. Jeśli nasze paznokcie wyglądają brzydko to rekonstrukcja paznokci może być wybawieniem z tego problemu. Każdy paznokieć w teorii da się poddać renowacji. Łatwiej jest jednak zrobić rekonstrukcję paznokci po kontuzjach, zabiegach czy normalnych ubytkach aniżeli po chorobie grzybicznej. W każdym razie rekonstrukcja paznokci jest zabiegiem, który może poprawić komfort życia a raczej odpoczywania na wakacjach. Decydując się na zabieg, jakim jest rekonstrukcja paznokci można być spokojnym o chodzenie na gołe stopy.

Warto przeczytać także:

Zdrowiej-Szybciej.pl to strona, na której znajdziesz wiele ciekawych i interesujących artykuł dotyczących zdrowia, wiele tematów, które na pewno przydadzą Cię w walce o zdrowie i urodę. Nasza strona to na obecną chwilę ponad 150 wpisów, których nie możesz pominąć!

Zdrowiej-szybciej.pl