Schodołaz gąsienicowy

Home / Inne / Schodołaz gąsienicowy
Schodołaz gąsienicowy

Schodołaz gąsienicowy to urządzenie w pełni mobilne

Schodołazy gąsienicowe można transportować nawet w niewielkim samochodzie

Osoby niepełnosprawne poruszające się na wózku inwalidzkim wiedzą o tym, że zwykłe schody potrafią być barierą nie do pokonania. Z pomocą przychodzi schodołaz gąsienicowy, który jest urządzeniem całkowicie mobilnym. Jak sama nazwa wskazuje schodołaz gąsienicowy porusza się na zasadzie gąsienicy. Jego mechanizm jest oparty na prostej zasadzie działania. Taki schodołaz gąsienicowy można rozłożyć na dwie części i przetransportować wszędzie tam, gdzie będą do pokonania schody. Z całą pewnością można stwierdzić, że schodołazy gąsienicowe są najnowocześniejszym rodzajem tego urządzenia. Ne są one stacjonarne tak jak zwykłe schodołazy. Schodołaz gąsienicowy można z łatwością podpiąć do każdego wózka inwalidzkiego. Prawdą jest, że schodołaz gąsienicowy wymaga pomocy operatora, ale polega ona jedynie na utrzymywaniu urządzenia w równowadze. Operator takiego urządzenia nie musi wkładać siły w jego obsługiwanie. Po rozłożeniu na dwie części schodołaz gąsienicowy zmieści się nawet w małym samochodzie osobowym, co zdecydowanie ułatwia jego transportowanie.

Używanie schodołazów gąsienicowych jest bardzo proste

Jako że jest to w pełni mobilny sprzęt to schodołaz gąsienicowy może być używany wszędzie. Działa on na bardzo wydajny akumulator, który pozwala na pokonanie nawet do tysiąca schodów. Schodołazy gąsienicowe są też jednymi z najtańszych urządzeń w swojej kategorii. Największą ich zaletą jest to, że używa się ich naprawdę bardzo prosto. Wystarczy tylko podłączyć schodołaz gąsienicowy do wózka poprzez specjalne zaczepy. Następnie podstawia się taki schodołaz gąsienicowy pod schody a on za pomocą gąsienicy wciąga wózek w górę schodów. Nie tylko wciąga, bo przecież schodołaz gąsienicowy działa w oby dwie strony i służy również do sprowadzania wózka na dół. Dla osób niepełnosprawnych najważniejszą zaletą jest to, że taki schodołaz gąsienicowy nie musi być przytwierdzony w jednym miejscu na stałe. Tak jak te urządzenia, które montuje się w domach do schodów i których nie da się już odczepić.

Warto przeczytać także:

Schodołazy dla osób niepełnosprawnych
Maski antysmogowe Kraków
Zdrowiej-Szybciej.pl to strona, na której znajdziesz wiele ciekawych i interesujących artykuł dotyczących zdrowia, wiele tematów, które na pewno przydadzą Cię w walce o zdrowie i urodę. Nasza strona to na obecną chwilę ponad 150 wpisów, których nie możesz pominąć!

Zdrowiej-szybciej.pl