Schodołazy

Home / Inne / Schodołazy
Schodołazy

Schodołazy to pomoc dla osób niepełnosprawnych

W Polsce popularność schodołazów jest niewielka

W polskich domach ciągle jeszcze schodołazy to rzadkość. W krajach zachodniej Europy są one spotykane w większości domów, w których mieszkają osoby niepełnosprawne i starsze. Być może problem leży w wysokiej cenie schodołazów. Bo nie są to przecież najtańsze urządzenia. Tym czasem schodołazy są bardzo pomocne w życiu ludzi starszych, schorowanych. Ich działanie polega na wwożeniu ludzi niepełnosprawnych po schodach oraz zwożeniu ich na dół. Schodołazy to nie tylko specjalny fotel, ale również cały mechanizm, który montowany jest na schodach. Wobec tego ceny takich urządzeń zależą również od tego, ile ma się w domu kondygnacji do pokonania. Najnowocześniejsze schodołazy możemy zobaczyć w urzędach publicznych, gdzie inwestuje się w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Popularność schodołazów w Naszym kraju jest naprawdę znikoma, jeśli chodzi o prywatne domy. To ciekawe, bo schodołazy to naprawdę wielkie ułatwienie życia wszystkim tym, którzy nie są w stanie samodzielnie pokonywać kolejnych schodów w swoim domu.

Na profesjonalne schodołazy można uzyskać dofinansowanie

Osoby bardzo schorowane, starsze i niepełnosprawne mogą zainwestować w nowoczesne schodołazy własne środki finansowe. To niestety będzie bardzo duży wydatek, na który nie każdego jest stać. Rozwiązaniem może być dofinansowanie na schodołazy, które uzyskać jest bardzo ciężko. Jest to jednak możliwe, jeśli udowodni się, że schody to dla Nas bariera nie do pokonania. Można też spróbować uzyskać dofinansowanie od fundacji, które zajmują się pomocą osobom niepełnosprawnym. Szkoda, że dla mieszkańców Naszego kraju schodołazy są jeszcze tak trudno dostępne pod względem finansowym. Niestety, ale w przypadku osób starszych to się raczej nie zmieni. W krajach zachodnich emeryci mogą sobie bez problemu na takie schodołazy pozwolić, bo nie są to dla nich zbyt wysokie koszty. W naszym kraju ciągle jednak schodołazy pozostają jedynie marzeniem. Wielka szkoda, bo to bardzo pomocne urządzenia. Wystarczy usiąść na schodołazie i wcisnąć przycisk, a ten zawiezie nas na wyższe piętra w Naszym domu.

Warto przeczytać także:

INTEGRACJA SENSORYCZNA WARSZAWA
Kosmetyki ekologiczne
Zdrowiej-Szybciej.pl to strona, na której znajdziesz wiele ciekawych i interesujących artykuł dotyczących zdrowia, wiele tematów, które na pewno przydadzą Cię w walce o zdrowie i urodę. Nasza strona to na obecną chwilę ponad 150 wpisów, których nie możesz pominąć!

Zdrowiej-szybciej.pl