Trzeci migdałek

Home / Zdrowie / Trzeci migdałek
Trzeci migdałek

Trzeci migdałek jest bardzo ważny u małych dzieci

Funkcjonowanie trzeciego migdałka jest bardzo ważne u małych dzieci

Dzieci po urodzeniu mają trzeci migdałek. Pełni on bardzo ważną funkcję w trakcie rozwoju dziecka. Trzeci migdałek chroni dziecko przed zakrztuszeniem się śliną czy pokarmem. Dzieci, które mają przerost trzeciego migdałka muszą go mieć w późniejszym okresie usuwany. Trzeci migdałek powinien zniknąć samodzielnie po drugim roku życia, ale czasem tak się nie dzieje. Wtedy potrzebny jest zabieg usuwania trzeciego migdałka. Na szczęście w większości przypadków trzeci migdałek znika samodzielnie. Dzięki niemu dziecko ma naturalną ochronę przed zachłyśnięciem się podczas picia. Chociaż oczywiście migdałki pełnią ważną funkcję, jeśli chodzi o mówienie. Natomiast trzeci migdałek nie powinien u dziecka być zbyt długo. Potem może stanowić przeszkodę w prawidłowym rozwoju i powinien być usunięty chirurgicznie. Zabieg usunięcia trzeciego migdałka nie jest jakoś bolesny, ale dla małych dzieci może to być trudnym przeżyciem.

Ważna jest obserwacja rozwoju trzeciego migdałka

Rodzice małych dzieci wiedzą dokładnie, jak powinien przebiegać rozwój i zanikanie trzeciego migdałka. Na pewno trzeci migdałek jest czymś co należy regularnie obserwować. Trzeci migdałek to bardzo ważna sprawa, dlatego każdy lekarz pediatra zwraca uwagę na jego prawidłowy rozwój. Co więcej, nie można tego bagatelizować. Ponieważ zbyt długo nie zanikający trzeci migdałek może powodować spore problemy laryngologiczne a także logopedyczne. Dlatego na bilansach małego dziecka u lekarza pediatry trzeci migdałek jest dokładne oglądany i obserwowany. Jeśli trzeci migdałek sprawia dziecku problemy to najpierw zauważają to z pewnością rodzice. Wtedy od razu trzeba się udać do lekarza, który zaleci wykonanie zabiegu chirurgicznego wycięcia trzeciego migdałka. Nie jest to coś, co jest groźne, ale jest to kwestia o którą należy odpowiednio zadbać i trzeba to zrobić w odpowiednim czasie. Chodzi głównie o to, żeby trzeci migdałek nie stanowił przeszkody w prawidłowym rozwoju dziecka.

Warto przeczytać także:

Białko kfd czy sfd
Dieta Kwaśniewskiego
Zdrowiej-Szybciej.pl to strona, na której znajdziesz wiele ciekawych i interesujących artykuł dotyczących zdrowia, wiele tematów, które na pewno przydadzą Cię w walce o zdrowie i urodę. Nasza strona to na obecną chwilę ponad 150 wpisów, których nie możesz pominąć!

Zdrowiej-szybciej.pl