USG genetyczne

Home / Ciąża / USG genetyczne
USG genetyczne

USG genetyczne dla kobiet w ciąży

Płód w łonie matki można dokładnie zbadać dzięki USG genetycznemu

Każda kobieta, która była w ciąży wie dokładnie, że bardzo ważne jest wykonanie w trakcie ciąży USG genetycznego. Jest to badanie, które określa się mianem przesiewowego. Takie USG genetyczne powinno się wykonać pomiędzy jedenastym a czternastym tygodniem ciąży. Można powiedzieć, że najlepiej USG genetyczne zrobić w czwartym miesiącu ciąży, a więc na początku drugiego trymestru. USG genetyczne to bardzo ważne badanie, którego nie wolno w żaden sposób bagatelizować. Jest to badanie płodu w łonie matki. Badanie polega na sprawdzeniu określonych parametrów życiowych płodu. Wykonując USG genetyczne lekarz może określić, czy płód jest wolny od wad genetycznych. Można w ten sposób wykryć jeszcze na etapie płodu wiele chorób, które powszechnie określa się jako genetyczne. Na takie badanie jak USG genetyczne kieruje lekarz prowadzący ciąże i wykonuje się je w specjalnych klinikach. To badanie jest całkowicie bezinwazyjne i bardzo podobne do normalnego USG.

Dzięki USG genetycznemu można uchronić płód przez chorobami

Jeśli USG genetyczne pokazuje, że płód zagrożony jest chorobą, to lekarze mogą się przygotować na odpowiednie działanie. Badając płód poprzez USG genetyczne można wykryć chociażby wady serca. Wszelkie takie schorzenia wykryte na tak wczesnym etapie mogą być wyleczone jeszcze zanim dziecko opuści łono matki. Bo właśnie taką rolę pełni USG genetyczne. Niestety, czasem okazuje się, że dziecko będzie cierpiało na poważne schorzenie. Czasem może się okazać, że nie da się tego wyleczyć przed urodzeniem. Jednak wtedy rodzice i lekarze są przygotowani na to, co nastąpi. I można podjąć się leczenia dziecka od razu po urodzeniu. Generalnie każda kobieta w ciąży powinna wykonać USG genetyczne. Jest to kosztowne badanie, które przede wszystkim może ratować nawet życie. Jeśli USG genetyczne wykaże nieprawidłowości przy pierwszym badaniu to koniecznie trzeba wykonać kolejne po kilku tygodniach. Bo jeśli to badanie wykona się za wcześniej to niekoniecznie jego wyniki muszą być miarodajne.

Warto przeczytać także:

Makijaż permanentny brwi
Leczenie łysienia
Zdrowiej-Szybciej.pl to strona, na której znajdziesz wiele ciekawych i interesujących artykuł dotyczących zdrowia, wiele tematów, które na pewno przydadzą Cię w walce o zdrowie i urodę. Nasza strona to na obecną chwilę ponad 150 wpisów, których nie możesz pominąć!

Zdrowiej-szybciej.pl