Usg żył kończyn dolnych

Home / Zabiegi / Usg żył kończyn dolnych
Usg żył kończyn dolnych

Usg żył kończyn dolnych należy wykonać przy problemach z krążeniem

Na usg żyły kończyny dolnej można wykryć przyczyny problemów z krążeniem

Problemy z prawidłowym krążeniem krwi w naczyniach krwionośnych mogą mieć naprawdę opłakane skutki. Są one o tyle groźne, że często nie ma widocznych objawów chorób układu krążenia. Dlatego należy raz na jakiś czas wykonać usg żył kończyn dolnych, które jest bardzo ważnym badaniem z punktu widzenia kardiologii. Badanie usg żył kończyn dolnych pozwala sprawdzić, w jaki sposób krew krąży w żyłach. Jeśli są jakieś zakrzepy albo niedomknięcia zastawek to usg żył kończyn dolnych od razu takie nieprawidłowości wykaże. Można z całą pewnością napisać, że usg żył kończyn dolnych to badanie ratujące ludzkie życie. Niestety, ale większość ludzi to badanie po raz pierwszy ma robione w szpitalu. Tyle, że najpierw trafia się do niego z już widocznymi objawami choroby. Dlatego właśnie usg żył kończyn dolnych należy wykonywać profilaktycznie raz na kilka lat. Najważniejsza informacja jest taka, że usg żył kończyn dolnych to nic innego jak badanie Dopplera.

Na usg żyły kończyny dolnej pokazane są nieprawidłowości w przepływie krwi

Badanie usg żył kończyn dolnych wykaże wszystkie nieprawidłowości w przepływie krwi. Całe badanie polega na wpuszczeniu w żyły fali ultradźwięków, dzięki czemu widać dokładnie jak krew płynie w żyłach. Fale imitują przepływ krwi i na tej podstawie właśnie usg żył kończyn dolnych daje bardzo dokładny pomiar czasu przepływu. Jeśli w żyłach pojawiają się jakieś przeszkody to na usg żył kończyn dolnych będzie wszystko doskonale widoczne. Tyle tylko, że wyników usg żył kończyn dolnych nie wolno absolutnie zbagatelizować. Jeśli w tym badaniu wychodzą Nam nieprawidłowości to oznacza, że niezbędna jest natychmiastowa interwencja lekarza kardiologa. Lekarze bardzo często podkreślają fakt, że usg żył kończyn dolnych najzwyczajniej w świecie ratuje życie. Czasami na takim badaniu można zobaczyć zmiany miażdżycowe, o których można by się nigdy nie dowiedzieć. Jeśli to tylko możliwe to należy sobie takie badanie zrobić. Jeśli pojawiają się problemy z krążeniem to jest to najważniejsze badanie dla prawidłowej diagnozy.

Warto przeczytać także:

Liaboplastyka
Piaskowanie zębów Warszawa
Zdrowiej-Szybciej.pl to strona, na której znajdziesz wiele ciekawych i interesujących artykuł dotyczących zdrowia, wiele tematów, które na pewno przydadzą Cię w walce o zdrowie i urodę. Nasza strona to na obecną chwilę ponad 150 wpisów, których nie możesz pominąć!

Zdrowiej-szybciej.pl