USG żył

Home / Zabiegi / USG żył
USG żył

Choroby żył wykryjesz wykonując badanie usg żył

Usg żył pomaga wykryć ciężkie choroby układu krwionośnego

W ciele człowieka każdego dnia pompowana jest krew. Wraz z krwią do ludzkich narządów dostarczany jest tlen, który jest niezbędny ludziom do życia. Za rozprowadzanie tlenu w organizmie odpowiedzialne są właśnie żyły. Należy im się regularne badanie usg żył, zwłaszcza kiedy jest się już w średnim wieku. Niezdrowy tryb życia oraz jedzenie na szybko, używki i stres to wszystko powoduje zmiany w układzie krwionośnym. Można je wykryć odpowiednio wcześnie wykonując właśnie usg żył. W innej nomenklaturze usg żył nazywane jest badaniem Dopplera. Jedno i drugie to dokładnie to samo. Badanie usg żył należy wykonać w przychodni medycznej, która posiada odpowiedni sprzęt do jego przeprowadzenia. Samo badanie usg żyły polega na wpuszczaniu w nią ultradźwięków. Dzięki falom o bardzo niskiej częstotliwości możliwe jest zbadanie przepustowości w układzie krwionośnym. Śmiało można napisać, że usg żył jest jednym z najważniejszych badań, które bardzo często może uratować nawet życie.

Robiąc usg żyły można wykryć zatory i miażdżyce

Niezdrowy tryb życia powoduje odkładanie się w układzie krwionośnym tkanki tłuszczowej. Powszechnie odpowiada za to cholesterol, którego stężenie rośnie z wiekiem, ale i wraz z niezdrowym trybem życia. Wykonując regularnie usg żył można kontrolować spustoszenia, jakie cholesterol wytwarza w żyłach. Odkładająca się tkanka tłuszczowa może być bardzo groźna. Dlatego właśnie usg żył należy robić regularnie po czterdziestym roku życia. No chyba, że mamy złe wyniki badań cholesterolu. Wtedy najlepiej od razu wykonać usg żył, żeby zobaczyć, jak się to przekłada na przepływ Naszej krwi. Zagrożenia związane z miażdżycą, wylewem czy zatorami mogą być naprawdę duże. Badanie usg żył może więc uratować Nam życie. Badanie Dopplera, czyli właśnie usg żył nie wykaże jednak zmian w żyłach tętnicowych w obrębie głowy. Nie da się wpuścić do głowy fal ultradźwiękowych wykorzystywanych przy tym badaniu. Nie znaczy to jednak, że się nie da tego zbadać. Potrzebne jest zrobienie tomografii, na którym takie zmiany będą widoczne.

Warto przeczytać także:

Tabletki na chrypkę
Materace gryczane
Zdrowiej-Szybciej.pl to strona, na której znajdziesz wiele ciekawych i interesujących artykuł dotyczących zdrowia, wiele tematów, które na pewno przydadzą Cię w walce o zdrowie i urodę. Nasza strona to na obecną chwilę ponad 150 wpisów, których nie możesz pominąć!

Zdrowiej-szybciej.pl